O projekcie

Gry turystyczne to innowacyjny produkt turystyczny tworzony przez zespół gryturystyczne.pl, jako alternatywna forma zwiedzania łącząca, pod hasłem "Zwiedzaj, grając - graj, zwiedzając", aktywny wypoczynek z aspektami poznawczymi odkrywania uroków różnorodnych miejsc i obiektów turystycznych.

 

Projekt ten jest rozwinięciem spopularyzowanych już w wielu miastach gier miejskich, w których przestrzeń miasta wraz z całym arsenałem atrakcji, detali architektonicznych i rekwizytów staje się planszą gry będącej połączeniem happeningów ulicznych, gier fabularnych i zagadek rodem z powieści sensacyjnych Dana Browna.

 

Choć gry miejskie stały się doskonałą formą promocji miast i ciągle zyskują na popularności, są one stosunkowo "trudnym" produktem turystycznym, chociażby ze względu na epizodyczny charakter (zwykle odbywają się w jednym miejscu, o określonej porze) i ograniczoną liczbę uczestników. Z połączenia fascynacji ideą gier miejskich i realną potrzebą rozszerzenia i rozprzestrzenienia tej nieszablonowej formy rozrywki zrodził się projekt "Graj zwiedzając - zwiedzaj grając".

 

Gry turystyczne, podobnie jak gry miejskie, oparte są na scenariuszach, które prowadzą przez wybrane miejsca pozwalając zobaczyć je z innej, niepowtarzalnej strony. Przeznaczone są one zarówno dla turystów chcących w alternatywny sposób poznawać popularne miejsca, jak też mieszkańców, którzy chcieliby w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas i odkryć nieznane oblicze znanych miejsc.

 

Udział w dostępnych na stronie grach można brać w dowolnie wybranym terminie i momencie, w grach turystycznych animator czy też przewodnik nie są niezbędni do jej rozegrania, tu gracz sam narzuca tempo. Wystarczy karta startowa i dobry humor!

 

Miłej zabawy!